chammies تضمینی کشاورزی سال زراعی مراکز خرید

chammies: تضمینی کشاورزی سال زراعی مراکز خرید خرید تضمینی گندم افزایش قیمت دو و 33 دهم درصد

گت بلاگز مازندران شناسایی تهدیدهای کارآفرین در بخش کشاورزی

تداوم واردات بی‌رویه در بخش محصولات کشاورزی تنها به اقتصاد استان ضربه وارد نمی‌شود بلکه به تولید ضربه وارد می‌کند.

شناسایی تهدیدهای کارآفرین در بخش کشاورزی

به گزارش خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از ساری، برای کنترل ورود میوه های قاچاق به کشور و اراضی وسیعی که مازندران جهت کاشت محصولات کشاورزی دارد مازندران باید به جای واردات به سمت تولید سوق پیدا کند.

این سؤال مطرح است ورود میوه قاچاق به بازار داخل در شرایطی است که این میوه ها از کیفیت پایین تر و قیمت بالاتری نسبت به تولید داخل برخوردار است و قابل مسابقه با تولیدات داخل نیست و این درحالی است که تجربه نشان می دهد میوه های قاچاق یا نوبرانه است و یا خارج از فصل وارد کشور می شوند و در آن وقت هم میوه داخلی در بازار وجود ندارد که با آن مسابقه کند.

اگر واردات بی رویه استمرار داشته باشد تنها به اقتصاد استان ضربه وارد نمی شود بلکه به تولید ضربه وارد می کند و انگیزه را از کشاورزانی که با ریسک اوج اقدام به تولید می کنند می گیرد و آنها را با عدم فروش محصول خود مواجه می کند.

شناسایی تهدیدهای کارآفرین در بخش کشاورزی

مسؤولان جهاد کشاورزی خود را موظف به تولید میوه می دانند و نظارت و جلوگیری از قاچاق کالاها را وظیفه جز وظیفه خود تلقی نمی کنند.

پدیده قاچاق در محصولات کشاورزی، علاوه بر ضرر تولید کنندگان داخلی، می تواند منجر به بروز آفت ها و بیماری های گیاهی به کشور شود و خسارت های جبران ناپذیری را به تولیدکنندگان بخش کشاورزی وارد کند.


تداوم واردات بی‌رویه در بخش محصولات کشاورزی تنها به اقتصاد استان ضربه وارد نمی‌شود بلکه به تولید ضربه وارد می‌کند.

دلاور حیدرپور مدیر شرکت جهاد کشاورزی مازندران در گفتگو با خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از ساری،گفت: از ورود کالاهای قاچاق در بخش کشاورزی به خاص سموم شیمیایی باید جلوگیری شود و با توزیع غیرمجاز در فروشگاه های سموم برخورد جدی شود.

وی افزود: سموم شیمیایی غیرمجاز و قاچاق که وارد کشور می شوند و بعضاً تاریخ مصرف آن گذشته و یا از تناوب مصرف خارج شدند در بعضی سم فروشی ها مشاهده می شود.

وی با بیان اینکه به عنوان نمونه سموم کلره با طیف وسیعی که دارد در ظاهر کشاورزی اثر خوبی دارد ولی جهت انسان، حیوان و محیط انسانی مضر است و به همین علت از تناوب مصرف خارج شد ولی به صورت غیرمجاز در سم فروشی ها موجود هست، گفت: 4 استان در کشور پایلوت ساماندهی فروشگاه های سموم هستند که مازندران یکی از آنهاست.

رئیس شرکت جهاد کشاورزی مازندران گفت: فروشگاه های غیرمجازی که در شهرستان ها وجود داشت از سوی حفظ نباتات شرکت جهاد کشاورزی پایش شد و فروشگاه هایی که شرایط داشتند مجوز داده شد و به بعضی دیگر وقت یکساله داده شد تا اقدام به مجوز کنند و یا از کارشناس فنی به کارگیری کنند.

حیدرپور با بیان اینکه فروشگاه های غیرمجاز توزیع سموم کشاورزی در استان ساماندهی شدند، افزود: این فروشگاه ها باید ابتدا از جهاد کشاورزی مجوز دریافت کنند و سپس نظام صنفی بریا این فروشگاه ها پروانه کسب صادر کند.

شناسایی تهدیدهای کارآفرین در بخش کشاورزی

وی گفت: در فروشگاه های سموم باید یک کارشناس کشاورزی و یا کارشناس فنی حضور داشته باشند.

رئیس شرکت جهاد کشاورزی مازندران افزود: کودهایی که وارد می شود و یا در کشور تولید می شود باید مؤسسه آب و خاک آن را تأیید کند.

عبارات مهم : محصولات

تداوم واردات بی‌رویه در بخش محصولات کشاورزی تنها به اقتصاد استان ضربه وارد نمی‌شود بلکه به تولید ضربه وارد می‌کند.

به گزارش خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از ساری، علی پیرفلک دبیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز مازندران ، با بیان اینکه قاچاق پدیده شوم در رسیدن به اهداف اقتصادی هست، گفت: قاچاق کالا بسیار آسیب رسان است و تولیدات داخلی را به شدت تضعیف می کند.

وی افزود: مازندران قطب کشاورزی در کشور مطرح است و جایگاه این استان در تأمین فرآورده های کشاورزی قابل توجه است حتی محصولات آن بعضاً از نوع خارجی با کیفیت تر است.

دبیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز مازندران گفت: به جرأت می توان گفت تولیدات کشاورزی مازندران از عالی ترین هاست ولی سؤال است آیا در مازندرانی که عالی ترین محصولات تولید می شود محصولات خارجی در بازار مشاهده می شود.

علی پیرفلک افزود: انتظار کشاورزان از دستگاه های متولی این است از تولیدات کشاورزی داخل و زحمت هایی که حاصل تلاش آنان در برابر هجمه های تولیدات خارج صورت می گیرد و غیرقانونی وارد کشور می شود حمایت کنند.

شناسایی تهدیدهای کارآفرین در بخش کشاورزی

وی گفت: هر کالایی که از مبادی رسمی کشور وارد نشده باشد قاچاق محسوب می شود که این گونه کالاها علاوه بر ترساندن اشتغال، فعالیت واحدهای تولیدی را هم ترساندن می کند که در بخش کشاورزی می تواند لطمه های سنگینی وارد کند.

وی افزود: سال گذشته با همکاری گشت های تعزیرات حکومتی، نیروی انتظامی، جهاد کشاورزی و صنعت و معدن میوه های قاچاق در استان کشف و ضبط و معدوم شد.

دبیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز مازندران گفت: این میوه های ممکن است به علت آفت و امراض جهت محصولات کشاورزی کشور و استان بسیار خطرناک باشد و باید از ورود و توزیع آن به شدت برخورد شود.

علی پیرفلک افزود: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در جهت حمایت از تولید داخل و مبارزه قاطع با پدیده قاچاق کالا است باید این توصیه را جدی بگیریم تا بتوانیم به اهداف و آرزوی بزرگ های اقتصاد مقاومتی دسترسی پیدا کنیم.

وی گفت : روش اقتصاد مقاومتی حمایت از محصول داخل و تقویت تولیدات داخلی است و استراتژی ستاد مبارزه با قاچاق کالا جلوگیری از عرضه کالاهایی است که به صورت غیرقانونی وارد کشور و استان می شود.

وی افزود: سال گذشته در حوزه مبارزه با قاچاق میوه و مرکبات کارها خوبی برداشته شد و کمتر در ویترین های میوه فروشیف میوه های خارجی مشاهده شد.

دبیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز مازندران گفت: جهت برخورد جلوگیری از کالاهای قاچاق در بخش کشاورزی باید هماهنگی مورد نیاز بین گمرک، جهاد کشاورزی و تعزیرات حکومتی وجود داشته باشد.

پیرفلک با اشاره به ممنوعیت برنج خارجی در استان افزود: از ورود برنج خارجی در وقت برداشت محصول داخل جلوگیری شد و رضایت کشاورزان را در قیمت این محصول شاهد بودیم که این اقدام جهت امسال هم عملیاتی خواهد شد.

انتهای پیام/آ


واژه های کلیدی: محصولات | فروشگاه | کشاورزی | مازندران | قاچاق کالا | مبارزه با قاچاق | محصولات کشاورزی | قاچاق کالا

شناسایی تهدیدهای کارآفرین در بخش کشاورزی

شناسایی تهدیدهای کارآفرین در بخش کشاورزی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog