chammies تضمینی کشاورزی سال زراعی مراکز خرید

chammies: تضمینی کشاورزی سال زراعی مراکز خرید خرید تضمینی گندم افزایش قیمت دو و 33 دهم درصد

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی دیدار محرمانه ظریف و کری در حاشیه کنفرانس مونیخ

یک مجله آمریکایی نوشت که وزیر خارجه سابق آمریکا و وزیر خارجه کشور عزیزمان ایران ماه گذشته میلادی در حاشیه کنفرانس مونیخ دیداری محرمانه داشته‌اند.

دیدار محرمانه ظریف و کری در حاشیه کنفرانس مونیخ

دیدار محرمانه ظریف و کری در حاشیه کنفرانس مونیخ

عبارات مهم : ایران

یک مجله آمریکایی نوشت که وزیر خارجه سابق آمریکا و وزیر خارجه کشور عزیزمان ایران ماه گذشته میلادی در حاشیه کنفرانس مونیخ دیداری محرمانه داشته اند.

به گزارش ایلنا به نقل از مجله نیویورکر آمریکا، جان کری وزیر خارجه سابق آمریکا و محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشور عزیزمان ایران ماه گذشته میلادی در حاشیه کنفرانس مونیخ دیداری محرمانه داشته اند. این زوج عجیب دیپلماتیک در خلال دو سال مذاکرات پر تب و تاب بر سر توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران به صورت علنی و به دفعات و بیش از هر مقام دیگری از سایر کشورها با یکدیگر دیدار می کردند. دیدارهای دیگری که در حاشیه کنفرانس مونیخ انجام شده است بود تصویر العمل هایی را در پایتخت کشور عزیزمان ایران و واشنگتن در پی داشت. کری بی سر و صدا اصرار داشت که ایرانی ها از توافق هسته ای خارج نمی شوند و آن را نقض نخواهند کرد؛ کاری که دولت ترامپ به دنبال انجام آن است.

نویسنده این یادداشت به سفر چندی پیش خود به مسکو جهت شرکت در کنفرانس مذاکرات ولدای راجع به خاورمیانه اشاره کرد و نوشت: توصیه کلیدی این همایش نشست یکسان ظریف و سرگئی لاوورف همتای روس وی بود. دو طرف با دیپلمات ها وکارشناسان ۳۰ کشور صحبت کرده بودند و بعد با هم نشست داشتند. ظریف در باره این نشست دوجانبه گفت: مواضع کشور عزیزمان ایران و روسیه در مورد پرسشها منطقه بسیار به هم نزدیک است.

دیدار محرمانه ظریف و کری در حاشیه کنفرانس مونیخ

در این یادداشت آمده است که خروج دولت ترامپ از توافق هسته ای، می تواند هزینه های ژئواستراتژیک زیادی در پی داشته باشد. روابط پایتخت کشور عزیزمان ایران و مسکو که در بعد نظامی تاکتیکی و در بعد اقتصادی کارکردی هست، به یک روابط استراتژیک رو به رشد تبدیل شده است هست. ولادیمیر پوتین، روسیه را بار دیگر به یک ابر قدرت تبدیل کرده و روسیه به یکی بازیگران اهداف کشور عزیزمان ایران تبدیل شده است هست. از زمانی که ترامپ روی کار آمده هست، مسکو و پایتخت کشور عزیزمان ایران مواضع یکسان بیشتری یافته اند و تنش ها با واشگتن در مساله رشد حوزه نفوذ آمریکا در خاورمیانه شدت یافتن شده است است.

به گفته کیهان برزگر رییس موسسه مطالعات استراتژیک خاورمیانه در پایتخت کشور عزیزمان ایران دو سال پیش آمریکا پرسشها خاورمیانه را شکل می داد حتی جهت ایران. ولی امروز روسیه است که بازیگر مهم منطقه شده است هست. آمریکا یک سردرگمی منطقه ای را ایجاد کرده است و روسیه خلاء آمریکا را پر کرده است.

یک مجله آمریکایی نوشت که وزیر خارجه سابق آمریکا و وزیر خارجه کشور عزیزمان ایران ماه گذشته میلادی در حاشیه کنفرانس مونیخ دیداری محرمانه داشته‌اند.

ناصر هادیان استاد علوم سیاسی دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران در مصاحبه با نیویورکر در باره این تصمیم ترامپ گفت: این اقدام تنها در مورد برجام نیست بلکه به آینده کشور عزیزمان ایران بستگی پیدا کرده هست. ذهنیت مردم کشور عزیزمان ایران در آینده چه خواهد بود؟ آمریکا ما را به دامان روس ها انداخته و تعمدا یا غیر تعمدا ما فکر می کنیم آمریکا ترجیح می دهد کشور عزیزمان ایران تحت سلطه روسیه باشد تا مستقل.

ستون نویس نیویورکر در ادامه به همکاری های نظامی میان مسکو و پایتخت کشور عزیزمان ایران اشاره کرده و نوشت: قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس کشور عزیزمان ایران کسی است که در خط مقدم این همکاری های نظامی به خاص در سوریه ایستاده هست. روابط امروز عمیق تر شده است هست. در ماه نوامبر والری گرامسیموف فرمانده نیروهای مسلح روسیه جهت دیدار با همتای ایرانی خود به پایتخت کشور عزیزمان ایران سفر کرد. او در این سفر با محمد باقری رییس ستاد یکسان نیروهای مسلح کشور عزیزمان ایران دیدار داشت. باقری در این دیدار تصریح کرد: روابط نظامی خوبی میان کشور عزیزمان ایران و روسیه وجود دارد و فضای خوبی جهت توسعه این همکاری ها ایجاد شده است است.

بر اساس این گزارش، پایتخت کشور عزیزمان ایران و مسکو متحدهای ذاتی نیستند. امپراتوری کشور عزیزمان ایران و روسیه در گذشته دشمن خونی یکدیگر بوده اند. جنگ های متعددی میان این دو ملت در قرون هفدهم و نوزدهم در گرفته است و بخش های زیادی از خاک کشور عزیزمان ایران به روسیه داده شده است هست. اشغال کشور عزیزمان ایران به وسیله روسیه در خلال جنگ حهانی دوم نخستین بحرانی بود که شورای امنیت نوپا با آن روبه رو شد. بعد از انقلاب اسلامی نیز شعار کشور عزیزمان ایران «نه شرقی نه غربی» بود که شرق به روسیه اشاره داشت. مسکو در جنگ کشور عزیزمان ایران وعراق به صدام، دیکتاتور سابق عراق کمک تسلیحاتی و مالی می کرد. حافظه تاریخی کشور عزیزمان ایران به روس ها اعتماد نمیکند.

دیدار محرمانه ظریف و کری در حاشیه کنفرانس مونیخ

نویسنده در ادامه به اصلاح روابط دو کشور بعد از فروپاشی شوروی اشاره کرده و نوشت: با این حال مسکو و پایتخت کشور عزیزمان ایران هنوز اختلافاتی دارند. به گفته ایرنا زویاگلسکیا محقق موسسه مطالعات غرب آسیا در روسیه، کشور عزیزمان ایران در سوریه و در آسیای مرکزی و قفقاز جهت روسیه اهمیت زیادی دارد. ولی نمی شود گفت این روابط بدون تنش است.

در ماه های اخیر روسیه اقدام های زیادی علیه قطعنامه های شورای امنیت شرکت ملل علیه کشور عزیزمان ایران انجام داده هست. روس ها قطعنامه پیشنهادی بریتانیا علیه کشور عزیزمان ایران در یمن را وتو کردند. روسیه، چین و فرانسه، آمریکا را جهت تلاش در جهت قانع کردن شورای امنیت جهت اعمال نظر و نفوذ در مورد اعتراضات داخلی کشور عزیزمان ایران محکوم کردند. نماینده روسیه در شرکت ملل این اقدام آمریکا را با طرح این پرسش که که «چرا دنیا در برابر اقدام های پلیس آمریکا علیه سیاهپوستان در میسوری تصویر العمل نشان نمی دهد» پاسخ داد.

یک مجله آمریکایی نوشت که وزیر خارجه سابق آمریکا و وزیر خارجه کشور عزیزمان ایران ماه گذشته میلادی در حاشیه کنفرانس مونیخ دیداری محرمانه داشته‌اند.

در ادامه آمده است که بعد از توافق هسته ای، پوتین دلواپس بود که روابط کشور عزیزمان ایران و آمریکا اصلاح پیدا کند. او می خواست از این اتفاق جلوگیری کند که این اتفاق با درگیری های سوریه همزمان شد. همه چیز عوض کردن کرد. روس ها امروز مهمترین و قدرتمندترین متحد کشور عزیزمان ایران هستند.

دیدار محرمانه ظریف و کری در حاشیه کنفرانس مونیخ

واژه های کلیدی: ایران | روسیه | مونیخ | آمریکا | ایرانی | در حاشیه | آمریکایی | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog